Step 11: Motiválás visszajelzéssel

DSC04198.jpgA visszajelzés megerősíti a változásokat. A változás folyamatának fenntartásához szükségünk van arra, hogy visszajelzéseket adjunk a célcsoportunknak és az érintett feleknek. A látható eredmények megújítják és megerősítik a lelkesedést a további folytatáshoz. A visszajelzések az alábbiakról szólhatnak:

  • a projekt bizonyos szakaszaiban elért eredményekről 
  • egyéni célcsoport-tagok teljesítményéről vagy egyéb résztvevőkről, vagy 
  • az egész projekt hatásának összefoglalásáról  
Fontos, hogy körültekintően legyünk abban, milyen típusú visszajelzést választunk, és azt a célcsoportunk és a projekt erőforrásaihoz hangoljuk. A már meglévő visszajelzések típusát is figyelembe kell vennünk. A célcsoportunk már kap visszajelzést az energiaszolgáltatójuktól? Tudunk-e együttműködni az energiaszolgáltatókkal, hogy a számlázási és a mérési visszajelzéseket javítsuk?

 

Key Instructions: 
  1. Döntsük el, mi a legjobb mód arra, hogy visszajelzéseket kapjunk, mely célcsoportnak milyen visszajelzésre van szüksége.   
  2. Válasszuk ki a megfelelő időt a visszajelzés adásra (lásd: 13. lépést,  amelynek segítségével meghatározhatjuk projektünk fontos szakaszait).
  3. Válasszuk ki a célcsoportunk számára a legjobb formátumot és médiát. 
  4. Döntsük el, milyen gyakran kell ezt az információt megadni, a projekt erőforrásait és a célcsoport igényeit szem előtt tartva. 
  5. Igazítsuk az üzenetünket a célcsoport igényeihez és érdekeihez.
  6. Ne felejtsük el elkerülni a túlzott információ-áradatot. 
  7.  Győződjünk meg róla, hogy visszajelzéseink segítenek az embereknek megérteni, hogy a célokat miért (vagy miért nem) sikerült elérni. Fontos, hogy a visszajelzéseink biztatóak és pozitívak legyenek. 
Használjuk az “Eszközök: Hogyan motiváljunk visszajelzéssel” fejezetet és annak ellenőrzőlistáját, a visszajelzések rendszerezésére.