A projekt előkészítése, tervezése és végrehajtása egy tanulási folyamatot foglal magában. Minden új projektben új kihívásokkal kell szembenézni. Bár maga a tanulás egyértelműnek tűnhet, nem mindig ez a helyzet. A tanulási készségek fejleszthetők, ennek megfelelően jobb eredményeket tudunk elérni, valamint ezen keresztül megérthetjük azt is, miért tudtunk sikereket elérni, vagy éppen miért vallottunk kudarcot.
Természetesen nem egyszerű időt találni arra, hogy visszatekintsünk, mit is tanultunk az adott feladatból, mivel az ember meglehetősen elfoglalt, és gyakran több feladatban vesz részt egyazon időben. Mi viszont azt ajánljuk, szakítsunk rá feltétlenül időt, gondoljuk végig, mit és hogyan csináltunk a projekt folyamán, és ne sajnáljuk az időt arra, hogy a kollégákkal közösen átbeszéljük az eredményeket és a nehézségeket.
Átgondolni, hogy mit tanultunk a még le nem zárult projekt alatt, nagyban elősegíti a saját fejlődésünket. A projekt befejezésekor visszatekinteni a tanultakra hozzásegíthet minket, hogyan javíthatjuk a szervezetünk munkáját, és hogyan tudjuk elősegíteni a hatékony szisztematikus változásokat.
- Login to post comments